celalkulcelalkul

celalkulcelalkul

celalkulcelalkul

celalkulcelalkul

celalkulcelalkul

celalkulcelalkul

TEDAVİLER

Bişektomi

Bişektomi diğer adıyla yanak inceltme, yanak ve çevresine kalıcı olarak şekil verme ameliyatıdır. Hollywood yanağı olarak da bilinen bişektomi operasyonu ile yanak yağları alınarak yüz hatlarına daha keskin bir görünüm kazandırılır. Bişektomi ameliyatı yanağın iç tarafından kesi açılarak yapıldığı için cilt yüzeyinde kesi izi kalmaz. Yüze v şeklini veren bişektomi ameliyatı sayesinde yüz hatlarındaki orantısız görünüm giderilir, elmacık kemikleri ve çene ön plana çıkarılır.

Bişektomi

Bişektomi ameliyatından sonra yüz daha estetik, çekici ve genç bir görünüme kavuşur.

Bişektomi Kimler İçin Uygundur ?

Bişektomi ameliyatı her yaş ve cinsiyet için uygun görülebilen bir ameliyat olsa da kişinin yüz gelişiminin tamamlandığı 25 yaş alt yaş sınırı olarak kabul edilir. 25 yaşından sonra yüz hatları oturduğu için yüzde belirgin bir değişim olmaz. Bişektomi ameliyatı yanaklarında yağ miktarı fazla olduğu için kilolu görünen kişiler için uygun bir ameliyattır. Özellikle yüz hatları vücut yapısına uygun olmayan kişiler bişektomi ameliyatı ile daha keskin ve orantılı yüz hattına kavuşabilir. Dolgun yanak yapısına sahip erkekler de kadınlar gibi bişektomi ameliyatı için uygun adaylardır.

Bişektomi Nasıl Yapılır ?

Yanakların incelmesi ve kişiye keskin, çekici bir yüz hattı kazandırmak için yapılan bişektomi ameliyatı lokal ya da genel anestezi altında yapılır. Bu ameliyat çiğneme kaslarının arasındaki yağ yastıkçıklarının alınması ile gerçekleşmektedir. Ağız içinden 1 cm’lik bir kesi ile yağın %40’ı alınmaktadır. Yaklaşık 45 dakika süren bişektomi ameliyatında kullanılan ufak dikişler kendiliğinden düşmektedir.

Bişektomi Sonrası İyileşme

Ameliyattan sonra hastanede kalınmasına gerek yoktur. Hastalar kısa bir istirahat süresinden sonra taburcu olurlar. Bişektomi ameliyatının iyileşme döneminde ağız içi hijyeni çok önemli olduğu için düzenli olarak dişler fırçalanmalı ve gargara yapılmalıdır. 1 hafta içerisinde kesi bölgesi iyileşir. Ancak ameliyattan sonra 3 hafta boyunca  şişlik ve ödem görülmesi normaldir. Bu durumda yanak bölgesine doktorun önerdiği ölçüde yapılan soğuk uygulamalar şişliğin azalmasını sağlayacaktır. Eğer sigara kullanıyorsanız bu dönemde ara vermeniz gerekir. Bişektomi yanak içerisindeki yağ dokusunun belli bir miktarı alındığı için kalıcı bir işlemdir. Kişi daha sonra kilo alsa da eskisi gibi görünmez ve yüzündeki v şekli kaybolmaz.

İletişim

Bizimle güzelliğinizin yolculuğuna başlayın.

Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mh. Çobançeşme E-5 Yanyol Cd. No: 20, 34212 Bakırköy A blok 15. Kat, No: 180

Haritada Göster

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Alanında uzman ekibimiz, aklınıza takılan tüm konularda size cevap vermek için hizmetinizde!

Dr. Celal Kul Whatsapp