celalkulcelalkul

celalkulcelalkul

celalkulcelalkul

celalkulcelalkul

celalkulcelalkul

celalkulcelalkul

TEDAVİLER

Blefaroplasti

Blefaroplasti diğer adıyla göz kapağı estetiği, cildin yaş alımına bağlı oluşan değişiklikleri düzeltmek amacıyla yapılan bir estetik ameliyattır. Göz çevresindeki cilt vücudun diğer bölgelerine göre daha ince ve hassas olduğu için yaşlanmanın etkileri öncelikle göz çevresinde görülmektedir.

Blefaroplasti

Blefaroplasti ile göz çevresinde oluşan kırışıklıklar düzeltilmektedir. Göz kapağı estetiği kişiye daha genç bir görünüm sağlar.

Göz Kapağı Estetiği Kimlere Uygundur ?

Göz kapağındaki kırışıklıklar 35 yaşından sonra görüldüğü için göz kapağı estetiğinin 35 yaşından sonra yapılması gerekir. Göz kapağında düşüklük, göz kuruluğu ve donuk mimiklere sahipseniz blefaroplasti ameliyatını düşünebilirsiniz. Genetik nedenlerden dolayı cildi gevşek yapıda olan hastalar göz kapağı estetiği için uygun bir adaydır. Her iki gözde aynı derece sarkma oluşmayabilir. Bu durumda doktor tarafından her iki göz incelenerek duruma göre bir operasyon planı hazırlanır.

Üst Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır ?

Üst göz kapağında var olan fazla deri ve kas dokusunun kesilerek çıkarılması işlemine üst göz kapağı estetiği denir. İşlem sırasında kesi, ameliyat izinin gizli kalması için göz kapağı katlanma çizgisinden yapılır.

Alt Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır ?

Yaşlanma süreciyle ve yer çekiminin etkisiyle genç yaşlarda elmacık kemikleri üzerinde konumlanan yağ yastıkçıkları aşağıya doğru yer değiştirir. Bu durum göz kapakları altında çökmeye neden olarak yaşlanma belirtilerini oluşturur. Ciltteki gevşemeler veya sarkmalar için yapılan alt göz kapağı estetiğine geçilmeden önce bu yağ yastıkçığının yerine asılması gerekir. Bu işlemin ardından alt göz kapağına başka bir işlem yapılması gerekmeyebilir. Alt göz kapağı yeniden değerlendirmeye alınarak sarkma ve torbalanma olup olmadığına bakılır. Eğer bulgular devam ediyorsa alt göz kapağı ameliyatına geçilir. Alt göz kapağı ameliyatında da kesi izinin belli olmaması için kirpiklerin hemen altından yapılır. Cilt kaldırılır ve bölgede yer alan yağ paketçileri göz altı çukuruna yayılır, fazla deri ve kas kesilerek çıkarılıp işlem tamamlanır.

İletişim

Bizimle güzelliğinizin yolculuğuna başlayın.

Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mh. Çobançeşme E-5 Yanyol Cd. No: 20, 34212 Bakırköy A blok 15. Kat, No: 180

Haritada Göster

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Alanında uzman ekibimiz, aklınıza takılan tüm konularda size cevap vermek için hizmetinizde!

Dr. Celal Kul Whatsapp