celalkulcelalkul

celalkulcelalkul

celalkulcelalkul

celalkulcelalkul

celalkulcelalkul

celalkulcelalkul

TEDAVİLER

Botoks ve Dolgu

Botoks, botulinum adı verilen bir bakteriden elde edilen toksindir. Çoğunlukla yüz kırışıklıklarının oluşmasını önlemek ve kırışıkları azaltmak için mimik kaslarına uygulanır. Oldukça güvenilir bir yöntem olan botoks ile sinir uçlarında iletimi sağlayan maddelerin salınımı engellenir. Botoks, sinirler ile onların uyardığı kaslar arasındaki iletimi geçici olarak durdurarak etkisini gösterir.

Botoks ve Dolgu

Yalnızca enjekte edilen bölgede etkisini gösteren botoks uygulaması, kırışıklıkların tedavisinde ciddi şekilde etki sağlamaktadır.

Botoks Nasıl Yapılır ?

Botoks, klinik ortamda doktor tarafından enjeksiyon şeklinde uygulanan bir işlemdir. Botoks uygulaması ağrılı bir işlem değildir. Eğer yüzdeki kırışıklıkların giderilmesi isteniyorsa, mimik kaslarının içerisine enjeksiyon yapılmaktadır. Eğer terleme probleminin azalması isteniyorsa, deri içerisine enjeksiyon uygulanmaktadır. Botoks 10-15 dakika süren bir uygulamadır. Uygulama sonunda hemen normal hayata geri dönülebilir. Ancak yüz kasları çalıştırılmamalı ve eğilme hareketlerinden uzak durulması gerekir. Ayrıca botoks uygulamasından yaklaşık 8 saat kadar başı yüksekte tutmak gerekir. Uygulamadan 8 saat sonra ılık su ile yüze zarar verilmeyecek şekilde duş alınabilir.

Botoks ile Kırışıklık Tedavisi

Yüz bölgesindeki kırışıklıklar, mimik kaslarının yıllar boyunca çalışması ve üzerini örten derinin kıvrımlarının belirginleşmesi ile ortaya çıkar. En çok alın, kaşlar arası, göz kenarları ve dudak çevresinde görülen mimik çizgileri kişiye daha yaşlı, kızgın, çatık kaşlı bir bakış ifadesi verir. Bu bölgelere uygulanan botoks ile kas hareketleri zayıflatılabilir. Bu sayede daha genç bir yüz görünümü ortaya çıkar.

Dolgu Uygulaması Nedir ?

Dolgu uygulaması, yaş alımına bağlı yüzde oluşan kırışıklıkları, çukurları doldurmak ve yüzü şekillendirmek için kullanılır. Dolgu maddeleri üçe ayrılır. Bunlar; geçici, yarı kalıcı ve kalıcı dolgu uygulamalarıdır. En sık kullanılan hyaluronik asit içeren dolgular geçici dolgu maddelerindendir. Hyaluronik asit içeren dolguların yan etkileri azdır ve cilt ile oldukça iyi uyum sağlamaktadır. Dolgu uygulaması kişiye sonucunu anında görebileceği bir anti-aging tedavi sunar.

Dolgu Uygulaması Nasıl Yapılır ?

Dolgu uygulaması cilt altına enjeksiyon uygulanarak yapılan oldukça kısa süren bir işlemdir. Kişiye genç bir görünüm kazandıran dolgu uygulaması öncesinde anestezik krem sürüldüğü için herhangi bir ağrı hissedilmez. İşlemin süresi uygulanan bölgeye göre değişiklik gösterse de yaklaşık 10-15 dakikadır. İşlemden önce uygulamanın yapılacağı bölge anestezik krem ile uyuşturulur. Cilde canlı bir görünüm veren dolgu uygulamasından hemen sonra sosyal yaşamınıza geri dönebilirsiniz.

Dolgu Uygulaması Hangi Durumlarda Yapılır ?

  • Dudaklara hacim vermek için dolgunlaştırma

  • Burun kenarlarından dudak kenarlarına doğru uzanan nazolabial denilen çizgileri gidermek için

  • Çene hattının daha belirgin olmasını sağlamak

  • Derin sivilce ve yara izleri

  • Elmacık kemiği ve yanak belirginleştirme

  • Dudak kenarlarından aşağıya doğru inen çizgiler

  • Yüzün kaybolan hacmini yeniden kazandırmak

  • Gözaltı çöküklüğünü doldurmak

İletişim

Bizimle güzelliğinizin yolculuğuna başlayın.

Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mh. Çobançeşme E-5 Yanyol Cd. No: 20, 34212 Bakırköy A blok 15. Kat, No: 180

Haritada Göster

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Alanında uzman ekibimiz, aklınıza takılan tüm konularda size cevap vermek için hizmetinizde!

Dr. Celal Kul Whatsapp