celalkulcelalkul

celalkulcelalkul

celalkulcelalkul

celalkulcelalkul

celalkulcelalkul

celalkulcelalkul

TEDAVİLER

Dudak Kaldırma

Dudak kaldırma diğer adıyla lip lift, burun ile dudak arasındaki boşluğu kısaltan estetik cerrahi prosedürüdür. Bu prosedür ile dudak ile burun mesafesi kısaltılarak daha kalkık ve dolgun dudaklar elde edilir. Aynı zamanda üst dudağı ince olan kişiler lip lift ile daha hacimli dudaklara sahip olur.

Dudak Kaldırma

Dudak kaldırma estetiği sayesinde dudak ile burun orantılı hale geleceği için kişiye daha çekici bir görünüm kazandırır.

Dudak Kaldırma Kimler İçin Uygundur ?

Dudak kaldırma estetiği, burun ile dudak mesafesinin uzunluğundan rahatsız olan kişiler için iyi bir seçenektir. İdeal burun ile dudak mesafesi 12-15 mm arasındadır. Bu mesafe doğuştan ya da yaş alımına bağlı artabilir. Dudakların ince görünmesine neden olan bu durum kişinin gülüşünü etkiler. Dudak kaldırma estetiği bu durumda kişiye estetik ve daha dolgun dudak görünümü kazandırabilir. Özellikle ince yapıdaki dudaklar için dudak kaldırma operasyonu kalıcı ve etkili bir çözümdür. Dudak kaldırma kalıcı bir işlem olduğu için belli aralıklarla yapılan dudak dolgusuna ihtiyaç duyulmaz.

Dudak Kaldırma Nasıl Yapılır ?

Dudak kaldırma estetiği lokal anestezi ile yapılır ve son derece konforlu bir işlemdir. Cerrah işleme başlamadan önce dudakta yapılması gereken değişiklikler doğrultusunda dudak burun bileşkesindeki alanda kesi açar ve alanı çizerek belirler. Yapılan planlamaya göre öncelikle dudağın burun ile birleştiği bölgeden bir kesi yapılır. Ardından üst dişlerin üçte iki oranında görünmesini sağlayacak şekilde fazla cilt dokusu kesilerek alınır. Üst dudakta bulunan iki tepe noktası da yeniden şekillendirilir ve burun mesafesi yeniden tanımlanır. Dudak ile burun mesafesi azaltıldıktan sonra burun tabanındaki kesinin kenarları dikilerek ameliyat sonlandırılır. Dudak kaldırma estetiği yaklaşık 1 saat süren bir ameliyattır.

İletişim

Bizimle güzelliğinizin yolculuğuna başlayın.

Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mh. Çobançeşme E-5 Yanyol Cd. No: 20, 34212 Bakırköy A blok 15. Kat, No: 180

Haritada Göster

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Alanında uzman ekibimiz, aklınıza takılan tüm konularda size cevap vermek için hizmetinizde!

Dr. Celal Kul Whatsapp