celalkulcelalkul

celalkulcelalkul

celalkulcelalkul

celalkulcelalkul

celalkulcelalkul

celalkulcelalkul

TEDAVİLER

Otoplasti

Otoplasti kelime anlamıyla kulak estetiği, kulak kepçesinin yeniden şekillendirilip estetik hale getirilmesidir. Bu operasyon kulakların şeklini, konumunu ve boyutunu değiştirerek daha estetik hale getirmek için yapılır. Otoplasti işitmeyi etkilemez, kulak görünümünü iyileştirmek için yapılan bir operasyondur. Kulak kusurları doğuştan ya da yaralanma ile meydana gelebilir.

Otoplasti

Hasta memnuniyetinin yüksek olduğu otoplasti ile şekil bozukluğu olan kulaklar yüz ile uyumlu ve doğal hale getirilir.

Otoplasti Kimler İçin Uygundur ?

Kulak görünümünü iyileştirmek için yapılan otoplasti her yaş için uygun bir estetik operasyondur. Ancak ameliyatın gerçekleşmesi için kulakların yetişkin boyutuna kadar gelmesi gerekir. Bunun için 5-6 yaşından itibaren kulak estetiği yapılması uygundur. Otoplasti yaralanma veya doğuştan kulakların var olan deformesi nedeniyle yapılabilir. Hastaya kulak estetiği ameliyatı yapılabilmesi için genel sağlık durumunun iyi olması ve ameliyata engel olabilecek kronik rahatsızlığının bulunmaması gerekir.

Otoplasti Nasıl Yapılır ?

Kulak şeklinin iyileştirmesi anlamına gelen otoplasti ameliyatı lokal ya da genel anestezi altında gerçekleştirilir. Yaklaşık 1 saat süren ameliyatta kesi izi görünmemesi için kulakların arkasından küçük bir kesi açılarak yapılır. Ameliyat sırasında kulaklara yeniden şekil vermek için doktor tarafından kıkırdak ve cilt çıkarılabilir. Daha sonra gerekli açı kıkırdağa ulaşılarak verilir. Kulaklar simetrik bir şekilde ve doğru pozisyonda sabitlenir ve estetik dikişle kesi kapatılır. Ameliyat sırasında kendiliğinden eriyen dikişler kullanıldığı için dikişlerin alınmasına gerek yoktur.

Otoplasti Sonrası İyileşme

Otoplasti ameliyatından sonra kulaklar korunma amaçlı doktor tarafından bandajla kapatılır. Kulak estetiği ameliyatından sonra hastaların kulaklarındaki baskıyı azaltmak için sırt üstü yatmaları gerekir. Otoplasti sonrası iyileşme sürecinde rahatsızlık ve kaşıntı görülse de bu durum oldukça normal ve geçicidir. Bandajlar birkaç gün içerisinde çıkarılır.

İletişim

Bizimle güzelliğinizin yolculuğuna başlayın.

Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mh. Çobançeşme E-5 Yanyol Cd. No: 20, 34212 Bakırköy A blok 15. Kat, No: 180

Haritada Göster

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Alanında uzman ekibimiz, aklınıza takılan tüm konularda size cevap vermek için hizmetinizde!

Dr. Celal Kul Whatsapp