celalkulcelalkul

celalkulcelalkul

celalkulcelalkul

celalkulcelalkul

celalkulcelalkul

celalkulcelalkul

TEDAVİLER

Yüz Germe (Facelift)

Yüz germe, yüzdeki kırışıklık ve sarkmaların cerrahi teknikler kullanılarak giderilmesidir. Facelift olarak isimlendirilen yüz germe operasyonu, kişilerin yüzünde istedikleri formda gerginlik ve estetik görünüm sağlamaktadır. Yaş alımı, stres, yer çekiminin etkileri ve güneşe maruz kalma gibi nedenlerle ciltte sarkma ve kırışıklık meydana gelebilir. Yüz germe ameliyatı sayesinde kırışıklık ve sarkmalar kalıcı ve en etkili bir şekilde ortadan kaldırılabilir.

Yüz Germe (Facelift)

Genellikle 40 yaş üstü kişiler için uygun olan yüz germe ameliyatı ile daha genç ve sağlıklı yüz görünümüne kavuşabilirsiniz.

Yüz Germe Ameliyatı Kimler İçin Uygundur ?

Yüz germe diğer adıyla facelift, çeşitli nedenlerle yüz bölgesinde kırışıklık ve sarkmaların olduğu 40 yaş üstü kadın ve erkekler için uygun bir prosedürdür. Ancak bazı durumlarda yüz germe ameliyatı daha genç kişilere de yapılabilmektedir. Yüz germe ameliyatının yapılabilmesi hastanın genel sağlık koşullarına bağlıdır. Ameliyatın genel anestezi altında gerçekleşmesi için hastanın anestezi almasına engel bir rahatsızlığının bulunmaması gerekir.

Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır ?

Yüz germe ameliyatı lokal, sedasyon ve genel anestezi ile yapılabilmektedir. Ameliyat yapılırken şakaklarda ve saç çizgisinin üzerinde bir kesi açılır. Bu kesi, izlerin belli olmaması için derinin doğal kıvrımı boyunca kulağın ön kısmından aşağı doğru uzatılır. Böylece oluşacak kesiler cilt kıvrımları içinde gizli kalır. Bu doğrultuda cerrah dokuları kemikten ayırır ve benimsediği tekniğe göre ilerler. Ardından fazla deri çıkarılır ve bazı durumlarda kaybolan kas gruplarının da tonlaması mümkün olur. Cilt bu uygulama sonrasında yeniden konumlandırılır ve düzgün bir biçimde dikilir. Yüz germe ameliyatı normal şartlarda 2-3 saat sürer ve aynı gün eve çıkmak mümkündür.

Yüz Germe Ameliyatı Sonrası İyileşme

Yüz germe ameliyatı sonrası hastalar genellikle erken dönemi rahat bir şekilde geçirirler. İyileşme döneminde şişlik, morarma, uyuşukluk ve gerginlik hissi yaşanabilir. Ancak bu yan etkiler 3-5 gün içerisinde kendiliğinden geçer. Ameliyatın ardından gözler, burun ve ağız açık bırakılacak biçimde baş bölgesinde sargı uygulanır. Bazı durumlarda içeride kan birikmesini önlemek amacıyla dren konulabilir. Drenler en geç 2 gün içerisinde çekilir. 2 gün sonra sargı açılır. Ardından genel kontrol ve pansuman değişimi yapılır. Dikişler 5-7 gün sonra alınır.

İletişim

Bizimle güzelliğinizin yolculuğuna başlayın.

Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mh. Çobançeşme E-5 Yanyol Cd. No: 20, 34212 Bakırköy A blok 15. Kat, No: 180

Haritada Göster

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Alanında uzman ekibimiz, aklınıza takılan tüm konularda size cevap vermek için hizmetinizde!

Dr. Celal Kul Whatsapp